غفلت مدیریت شهری و رسانه‌ها از فریضه امر به معروف

دسته: اخبار معروف
بدون دیدگاه
جمعه - ۱۵ شهریور ۱۳۹۸

 

حمیدرضا صادق‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: امر به معروف حتی در هفته‌ای که به این اسم نام‌گذاری شده مظلوم است، در سطح شهر، استان و کشور کمترین توجه را شاهد هستیم و مدیریت شهری و رسانه‌ها اهتمامی به این موضوع ندارند که آن را ناشی از غفلت می‌دانیم.

جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان ادامه داد: به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر و قیام ۱۷ شهریور همایش مطالبه‌گران حسینی را در ۱۱۰ مسجد طرح قرارگاه مهر و امید با محوریت ایستادگی در برابر استکبار برگزار خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: مرکز مشاوره و آسیب‌شناسی فضای مجازی واقع در دفتر مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان روز یک شنبه افتتاح خواهد شد.

صادق‌زاده افزود: غرفه امر به معروف و نهی از منکر در نماز جمعه این هفته اصفهان و شاهین‌شهر برپا و لشگر مطالبه‌گری راه‌اندازی خواهد شد و اجرای طرح یاوران معروف ۲ با محوریت اماکن را در دستورکار داریم.

جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان تصریح کرد: گزارش‌های متعددی درباره انحرافات اخلاقی فروشندگان و فروش البسه با طراحی مغایر با شرع به دست ما می‌رسد، به همین دلیل داوطلبانی را با عنوان «هادیان اقتصادی» آموزش داده‌ایم تا بعد از پایان محرم با همکاری پلیس امنیت تذکرات کتبی و اقدامات سلبی را انجام دهند.

وی تأکید کرد: بیشتر اصناف استان اصفهان شرایط خوبی دارند اما عده کم تعدادی هستند که یا بدون پروانه مشغول به فعالیت هستند یا مرتکب تخلفات صنفی و شرعی می‌شوند که مجمع رهروان امر به معروف برای مقابله با آنان ورود کرده است.

صادق‌زاده ضمن اشاره به موضوع فساد اداری و اقتصادی عنوان کرد: به دلیل تشکیل شورای امر به معروف در هر اداره کمتر به موضوع امر به معروف در ادارات ورود کرده‌ایم اما در زمینه فساد اقتصادی دوره‌های آموزشی با موضوعات اقتصاد اسلامی و رونق تولید برگزار کرده‌ایم که آموزش‌دیدگان ضمن حضور در مساجد سطح شهر این موضوعات را برای عموم مردم تبیین کنند.

جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: خبرگزاری فارس با ابرازهای گوناگون مانند فارس پلاس بی‌پروا به مسأله امر به معروف و نهی از منکر ورود کرده که این جای تشکر و قدردانی دارد.


نوشته شده توسط:8najaf2 - 4 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳
برچسب ها:
دیدگاه ها