عدم درج قیمت و گران‌فروشی مهم‌ترین تخلفات صنفی ‌استان قم است

دسته: احتکار
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۷ مهر ۱۳۹۸

– اخبار استانها –

محمود سیجانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به اهمیت نظارت و بازرسی از صنوف و صنایع در استان اظهار داشت: در شش‌ماهه نخست سال جاری در مجموع بیش از ۴۶ هزار بازرسی از اصناف و صنایع مختلف به انجام رسیده است.

وی میزان تخلفات در این مدت را پنج هزار و ۸۳۰ مورد دانست و افزود: برای این حجم از تخلفات چهار هزار و ۱۰۰ فقره پرونده به ارزش ریالی ۳۴۳ میلیارد و ۶۶۴ میلیون ریال تشکیل شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم بیشترین تخلفات مکشوفه را مربوط به عدم درج قیمت و نصب نرخ نامه با یک هزار و ۶۸۵ پرونده برشمرد و ادامه داد: گران‌فروشی، تقلب و کم‌فروشی، عدم صدور صورتحساب، عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، عرضه خارج از شبکه، احتکار و سایر موارد دیگر تخلفات مکشوفه طی شش ماه نخست سال جاری به شمار می‌رود.

خط‌ونشان سازمان حمایت برای گران‌فروشان بلیت اربعین / برخورد با ۲۵ سایت متخلفخط‌ونشان سازمان حمایت برای خودروسازان/ گران‌فروشی ساینا و سراتو در حال بررسی استبرخورد با گران‌فروشی و کم‌فروشی نان در تهران از شنبه

وی به میزان تسهیلات پرداخت شده برای طرح‌های رونق تولید در شش ماه ابتدایی سال اشاره کرد و گفت: در این مدت تعداد ۲۰ واحد صنعتی با تثبیت اشتغال ۸۸۷  نفر و مبلغ ۷۲۷ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید مصوب و به بانک‌های عامل معرفی شده است.

سیجانی عملکرد کمیته نظارت بر هزینه کرد تسهیلات رونق تولید در استان قم را در شش ماه مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: ۱۴ جلسه نظارتی از واحدهای دریافت‌کننده از محل اعتبارات سال ۹۷ برگزار و از ۶۹ واحد بازدید به‌عمل‌آمده است که سه هزار و ۵۰۹ نفر تثبیت اشتغال و برای ۳۷۱ نفر اشتغال‌زایی به همراه داشته است.


نوشته شده توسط: - 33003 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها