طرح‌های فرهنگی، هنری و رسانه در حوزه نماز حمایت می‌شوند

دسته: اخبار معروف
بدون دیدگاه
شنبه - ۹ آذر ۱۳۹۸

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، حمیدرضا ارباب سلیمانی صبح امروز در جلسه هم‌اندیشی مدیرکل، معاونین، مدیران ستادی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در سنندج با تاکید بر اهمیت توجه به فضایل اخلاقی و ارزش‌های اسلامی اظهار کرد: در کنار پیشرفت‌های ظاهری توجه به معنویت ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه استان کردستان در طرح چهره به چهره موفق بوده است، افزود: در زمینه اقامه نماز تفاهم نامه‌ای با اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان منعقد شده است که با اجرای آن امکان همکاری و حمایت از طرح‌های فرهنگی و هنری و رسانه ویژه نماز و اقامه نماز در ادارات و سازمان‌ها فراهم شده است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور فرهنگی و دینی خواستار فعال شدن شورای اقامه نماز در همه ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های تابعه استان، بهره‌مندی از ظرفیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری در ترویج فریضه اقامه نماز شد و افزود: ستاد اقامه نماز مستقر در وزارتخانه از طرح‌های فاخر هنری در حوزه نماز حمایت خواهدکرد.

وی با اشاره به ضرورت احداث نمازخانه در همه واحدها و فضاهای فرهنگی بیان کرد: استفاده از ظرفیت‌های سایر دستگاههای سطح استان برای ترویج و اقامه نماز لازم و ضروری است.

ارباب سلیمانی خاطر نشان کرد: پایبندی مسوولان به اصول و روش‌های دینی و مذهبی در تشویق مردم به فریضه‌های امر به معروف و نهی از منکر و همچنین اقامه نماز می‌تواند در تشویق جوانان و نوجوانان به امر نماز بسیار موثر باشد.

برنامه‌های فرهنگی و قرآنی استان نیازمند بازنگری علمی است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان نیز در این جلسه گفت: لازم است در برگزاری برنامه‌های فرهنگی هنری و قرآنی در سطح استان بازنگری علمی و ساختاری شود تا از خروجی بهتری برخوردار شود.

جلال قلعه‌شاخانی یادآور شد: در حوزه امر به معروف و نهی از منکر همچنین ترویج فریضه نماز باید از ظرفیت‌های موجود در حوزه فرهنگ و هنر و رسانه بیشتر استفاده شود.

وی با بیان اینکه اهدای کتاب با موضوع نماز به مراکز و موسسات فرهنگی و هنری بسیار موثر است، اضافه کرد: کتاب به عنوان معروف در همه حوزه علوم بشری می‌تواند رفتار و اخلاق ما را به راه راست هدایت کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با اشاره به تاثیرگذاری ظرفیت‌های هنری در ترویج فرهنگ اقامه نماز تاکید کرد: تولید یک انیمیشن می‌تواند از بار فرهنگی و هنری و قرآنی موثری در میان مردم به ویژه کودکان برخوردار باشد.

لزوم شرکت فعال مسوولان در نماز جمعه و جماعات

دبیر شورای اقامه نماز استان کردستان نیز در این جلسه اظهار داشت: انتظار هست که مسوولان در نماز جمعه و جماعات شرکت فعال داشته تا مردم به آنها اهتمام داشته باشند و به امر اقامه نماز بیشتر توجه داشته باشند.

اکبر عظیمی افزود: بودجه برای اقامه نماز و حمایت از طرح‌های تشویقی حوزه نماز بسیار اندک بوده و لازم است با حمایت مسوولان این مهم بیش از پیش مورد توجه باشد.

در این نشست هر کدام از اعضای شورای اقامه نماز اداره‌کل فرهنگ وارشاد اسلامی حاضر در جلسه در حوزه کاری خویش گزارشاتی ارائه و در زمینه اقامه نماز پیشنهاداتی به سمع و نظر حضار رساندند.

در ادامه این جلسه تفاهم نامه همکاری و حمایت از طرح‌های فرهنگی، هنری و رسانه با موضوع نماز با هدف توسعه و توریج فرهنگ اقامه نماز فی مابین شورای اقامه نماز وزارت متبوع و ادار‌ه‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان منعقد و امضا شد.


نوشته شده توسط: - 35638 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶
برچسب ها:
دیدگاه ها