سوخت و ساز بدنتان را با دمنوش های گیاهی بالا ببرید

دسته: اخبار معروف
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۵ آبان ۱۳۹۸

داود حاج محمد خانی اظهار کرد: قوای طبیعی بدن وظیفه رشد و نمو، هضم غذا و ساختن خون در کبد را بر عهده دارد.
او بیان کرد:پس از مر حله تکامل نقش اصلی در سوخت و ساز بدن برعهده کبد است اما سایر اعضای بدن بویژه کلیه ها،قلب و دستگاه گوارشی هم در آن دخیل هستند.
او افزود:اختلال در سوخت ساز بدن علاوه بر دقت به فعالیت کبد باید به نکاتی چون پرهیز از کم خوابی، عدم تحرک و ورزش،پر خوری،عدم مصرف غذاهای چرب و شیرین توجه کرد.
حاج محمد خانی ادامه داد:افرادی که اختلالات غدد دارند پرهیز از حذف وعده صبحانه و شام، پرهیز از رژیم های غیر اصولی تغذیه،پرهیز از خواب در روز بویژه عصرها، زیاده روی در مسائل جنسی،را نداشته باشند. و در صورتیکه اختلال به این دلایل باشد باید نسبت به رفع آن اقدامات لازم را انجام دهند.

او بیان کرد:دمنوش بابونه در تنظیم فعالیت غدد برای سوخت و ساز بدن مفید است به این صورت که بابونه را با آب جوش مخلوط کرده و پس از ده دقیقه میل کنند.
دمنوش ترکیب گیاهان استوخودوس،سنبل الطیب،رازیانه و نعنا که افراد میتوانند این گیاهان را با آب جوش ترکیب کرده و دمنوشی تهیه و میل کنند.همچنین که این دمنوش برای افرادی که اختلالات عصبی سیستم گوارشی،بی اشتهایی و بدنبال آن ضعف در سوخت و ساز بدن دارند بسیار مفید است.
دمنوش ترکیبی گیاهانی چون زیره سبز،رازیانه،تخم کرفس،اویشن مرزنجوش،سیاهدانه به افراد چاق کمک میکند که سوخت و ساز بدنشان را بالا ببرد و لاغر شوند این دمنوش به این صورت تهیه می شود که گیاهان ذکر شده را در آب جوشانده و سپس میل کنند.
او تصریح کرد:برای تقویت سوخت و ساز بدن استفاده از بادام برای بزرگسالان توصیه می شود . به این صورت که روزانه ۶ الی ۸ عدد بادام تازه میل کنند و برای کودکان نیز بادام را باشیر مخلوط کرده و بهره ببرند.و مصرف روزانه از میوه های سیب،گلابی و نارگیل به سوخت و ساز بدن کمک بسزایی می کند. همچنین در کسانیکه غلبه رطوبت* و سردی دارند دارچین کمک شایانی به آنها میکند.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی توصیه کرد:افراد برای تنظیم سوخت و ساز بدنشان سبوس و جوانه های انواع گیاهان را در برنانه غذایی خود جای دهند و بویژه افرادی که کم خون از جوانه یونجه و شبدر استفاده کنند.


نوشته شده توسط: - 35636 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵
برچسب ها:
دیدگاه ها