زالو درمانی در منازل مسکونی خلاف قانون است

دسته: طب سنتی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۳ مهر ۱۳۹۸

 

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی  در خصوص انجام خدمات طب سنتی در منزل اظهار کرد: یک سری از موسسات جهت ارائه خدمات بالینی در منزل دارای مجوز هستند و کارشان کاملا قانونی است و البته باید بگویم خدمات بالینی دارای مجوز کاملا مشخص است.

او ادامه داد: ارائه خدمات در حوزه طب سنتی مانند زالو درمانی باید سلامتکده‌ها انجام شود و انجام کار‌هایی مانند زالو درمانی در منزل غیر مجاز است.

جهانگیری تاکید کرد: خدمات بالینی در منزل مانند مراقبت از بیماران، انجام تزریقات و سنجش میزان فشار خون دارای مجوز است و هیچ گونه منع قانونی برای فعالیت ندارند.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی بیان کرد: افرادی که در منزل اقدام به انجام خدمات غیر مجاز مانند زالو درمانی می‌کنند قطعا غیر پزشک هستند و با شناسایی این افراد به دانشگاه‌های علوم پزشکی، کمیسیون ماده ۱۱، سازمان تعزیرات و دادگاه جرایم پزشکی معرفی می‌شوند.

او یادآوری کرد: پزشک هیچ وقت خدماتی مانند زالو درمانی و سونوگرافی را در منزل انجام نمی‌دهد و افراد غیر پزشک این نوع فعالیت غیر قانونی را در منزل انجام می‌دهند.


نوشته شده توسط: - 33778 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲
برچسب ها:
دیدگاه ها