دیدار مجمع رهروان امربه‌معروف و نهی از منکر استان اصفهان در صورتی تولید به معنای واقعی محقق شود که فعالیت‌های اقتصادی به دست مردم صورت پذیرد

دسته: اخبار معروف , اخبار منکرات , برنامه رادیویی نقد و نظر , بیانات , دسته‌بندی نشده , سخنرانی , شهید حججی , طب اسلامی , طب سنتی , طلاق , فیلم , قاچاق کالا , کتابخانه , کمیته اقتصادی , گزارش فعالیت ها , لیست قیمت , مجمع رهروان اصفهان , مرکز تخصصی آموزش , مقاله های رسیده , نماز
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۱۲ دی ۱۳۹۸

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با بیان اینکه دولت نمی‌تواند وارد کارهای اقتصادی شود و تنها باید زمینه‌ساز رونق تولید باشد، گفت: فعالیت‌های اقتصادی باید به دست مردم صورت پذیرد و آحاد مردم دست‌به‌دست یکدیگر بدهند تا تولید به معنای واقعی محقق شود.

آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار مجمع رهروان امربه‌معروف و نهی از منکر استان اظهار داشت: اصل ۴۴ قانون اساسی می‌گوید که دولت نباید وارد کارهای اقتصادی شود و آنچه دارد را باید به مردم واگذار کند.
وی افزود:‌ البته دولت باید امکاناتی را ایجاد کند که مردم بتوانند کار اقتصادی انجام بدهند که متأسفانه دولت‌های مختلف وظایف خود را در این حوزه انجام نداده اند اما اصل کار و ایجاد رونق اقتصادی و تولید کردن با مردم است و به دست آنان صورت می‌پذیرد؛ آحاد مردم باید دست‌به‌دست یکدیگر بدهند و کار ایجاد کنند و تولید داشته باشند.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه یکی از راه‌های پیشرفت اقتصاد، استفاده از روش تعاون و ایجاد تعاونی‌های اقتصادی است، گفت: افرادی که توانایی مالی دارند اما سرمایه بزرگی برای ایجاد یک کارگاه اقتصادی را ندارند، می‌توانند با مشارکت یکدیگر این مهم را تحقق بخشند، همچنین مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره) و سایر نهادهایی که وام اشتغال‌زایی پرداخت می‌کنند باید تسهیلات خود را به کارهای تولیدی تجربه‌شده و موفق اختصاص دهند و مردم را راهنمایی کنند.
وی با تأکید بر نقش مساجد بر برطرف شدن مشکلات جامعه خاطرنشان کرد: اگر مساجد استان اصفهان فعال بودند، مشکل فقر و فساد و بی‌دینی برطرف می‌شد؛ متأسفانه مساجد آن‌گونه که باید کار کنند، فعال نیست.
آیت‌الله طباطبایی نژاد یادآور شد: اگر می‌خواهیم دین، مرام و انقلاب ما باقی باشد و دشمن از ما ضربه بخورد باید مساجد فعال باشد؛ در حقیقت تداوم مسیر انقلاب اسلامی به تداوم فعالیت‌های مساجد و فعال بودن آن بستگی دارد چراکه مساجد فعال بود و انقلاب پیروز شد و امروز اگر بخواهیم انقلاب اسلامی به حرکت خود ادامه دهد باید مساجد فعال باشند.
در ابتدای این دیدار دبیر مجمع رهروان امربه‌معروف و نهی از منکر استان اصفهان با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این مجمع اظهار داشت: مجمع رهروان امربه‌معروف و نهی از منکر استان اصفهان یک سازمان مردم‌نهاد است که برنامه‌های خود را به صورت مطالبه گری در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر در سراسر کشور انجام می‌دهد.
حجت الاسلام والمسلمین صادق زاده افزود: ۱۱۷ مسجد در استان اصفهان در طرح «یاوران معروف» فعال هستند که این مساجد در قالب «مسجد محور محله بدون فقر»، «مسجد محور محله بدون اعتیاد»، «مسجد محور محله بدون طلاق و همراه با رشد موالید و ترغیب به ازدواج» و مسجد جایگاه امنیت اخلاقی و اجتماعی در پناه امربه‌معروف و نهی از منکر فعالیت دارند.
وی گفت: این مساجد در حوزه محرومیت‌زدایی، ایجاد اشتغال و کمک به فقرا فعالیت دارند و در بیشتر این مساجد مرکز نیکوکاری برای شناسایی فقرا راه‌اندازی شده و فعالیت مستمر دارند.


نوشته شده توسط:saleh - 76 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۵
برچسب ها:
دیدگاه ها