درمان شکستگی پا با طب سنتی

دسته: طب سنتی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۴ مهر ۱۳۹۸

حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره درمان شکستگی پا با طب سنتی اظهار کرد: شکستگی استخوان در افراد ممکن است در اثر ضربه یا تصادف، برخورد با اجسام سخت، حتی پوکی استخوان اتفاق بیفتد. انواع شکستگی باز و بسته وجود دارد. معمولا شکستگی باز موجب بریدگی و پاره شدن  پوست خواهد شد. قسمت شکسته شدن استخوان در اثر شکستگی بسته هیچ پارگی و زخمی در آن ناحیه  ایجاد نخواهد شد.

 

ساعت 15/درمان شکستگی پا با طب سنتی
وی در ادامه افزود: شکستگی استخوان در بیشتر مواقع  یک فوریت پزشکی محسوب می شود که با کمک متخصص  می توان استخوان ها را کنار هم قرار داد و با رادیولوژی کنترل کرد. اگر  شکستگی شدید نباشد می توان آن ناحیه را  با آتل بست تا  بهبود کامل پیدا کند  و به طور کلی  از عفونت جلوگیری شود.  اگر شکستگی  شدید فورا درمان نشود می تواند موجب مرگ فرد  هم شود.

 

عظمایی درباره علائم آن بیان کرد:  این نوع عارضه  علائمی از خودش نشان می دهد  که همراه با  تغییر استخوان و بد شکل شدن آن  همراه است. دومین تغییر شکل استخوان و  درد هنگام لمس کردن  آن قسمت توسط یک فرد غیرمتخصص اتفاق می افتد.در بعضی از موارد عضو آسیب دیده و حساس  دچار ساییده شدن یا فاصله می شود. گاهی تغییر رنگ در آن ناحیه به صورت قرمزی یا کبودی  ظاهر خواهد شد.

بیشتر بخوانید: درمان مشکلات قلبی با طب سنتی

وی درباره درمان این نوع عارضه بیان کرد: معمولا درمان آن با استفاده از مصرف ویتامین ها صورت می گیرد. که بهتر است افرادی که مشکلات پوکی استخوان و تجربه شکستی دارند، همچنین کودکان در حال رشد ویتامین دی ۳ زده شود. برای این افراد همچنین پودر سنجد  هم می تواند مفید باشد. افراد می توانند به صورت شربت درست کنند و بنوشند.

 

ساعت 15/درمان شکستگی پا با طب سنتی
عظمایی در ادامه گفت: خوردن کله جوش پیشنهاد می شود در حالی که  مصرف  سویق گندم و جو با شیر همراه شیره انگور، خرما مفید خواهد بود. مالیدن زردچوبه با تخم مرغ  هم می تواد موثر باشد.  خوردن پاچه گوسفند ، حلیم، شیر برنج  بسیار مفید خواهد بود.  شیر برنج با انگور، روغن های حیوانی  می توانند به راحتی موجب  تقویت مفصل ها شوند.

 

 


نوشته شده توسط: - 34499 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها