خودروی زنانی که کشف حجاب می‌کنند توقیف خواهد شد

دسته: احتکار , اخبار , اخبار مجمع رهروان امربه معروف , اخبار معروف , اخبار منکرات , برنامه رادیویی نقد و نظر , سخنرانی , طلاق , عفاف و حجاب , قاچاق کالا , کتابخانه , کمیته اقتصادی , گزارش فعالیت ها , مجمع رهروان اصفهان
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

جانشین مجمع رهروان امر به‌ معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: اگر داخل ماشینی کشف حجاب صورت بگیرد، نیروی انتظامی در مرحله نخست موظف به تذکر از طریق پیامک و در صورت تکرار موظف به توقیف خودرو است.

 

حجت‌الاسلام حمیدرضا صادق‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، با اشاره به تأکیدات اخیر سردار اشتری پیرامون اقدامات و جدیت پلیس برای مقابله با بدحجابی اظهار کرد: طبق قانون و با توجه به سخنان اخیر سردار اشتری، بحث کشف حجاب جرم محسوب می‌شود و برای اجرا هرچه سریع‌تر و بهتر این قانون لازم است کلیه نهادهای فرهنگی ازجمله مجمع رهروان امربه‌معروف و نهی ازمنکر، چه در سطح ملی و چه در سطح استانی در کنار نیروی انتظامی قرار بگیرند.

اولویت با پرداختن به جرائم اقتصادی است یا کشف حجاب

جانشین مجمع رهروان امربه‌معروف و نهی از منکر استان اصفهان، بابیان آن‌که مقابله با بدحجابی و کشف حجاب یک مطالبه مردمی است، ادامه داد: گاهی از سوی مسؤولان دولتی و یا حتی سلبریتی ها مطرح می‌شود که پرداختن به جرائم دیگر ازجمله جرائم اقتصادی، سرقت، قاچاق و… از اهمیت بالاتری برخوردار است.

وی در ادامه متذکر شد: البته پرداختن به چنین جرائمی بسیار مهم و در اولویت است اما باید این نکته را هم متذکر شد که بدحجابی و کشف حجاب چه در بانوان و چه در آقایان ریشه بسیاری از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی و همچنین ولنگاری ظاهری است.

صادق‌زاده در ادامه کشف حجاب را به‌نوعی نافرمانی از قانون دانست و افزود: مجمع رهروان امر به‌ معروف و نهی از منکر برای مقابله با این بی‌قانون و پاسخ‌گویی به مطالبات مردمی، به‌صورت ویژه از بدنه نیروی انتظامی و همچنین سردار اشتری حمایت خواهد کرد.

جانشین مجمع رهروان امر به‌ معروف و نهی از منکر با اشاره به برگزاری جلسه مشترک این مجمع و نیروی انتظامی در خصوص نحوی همکاری این دو نهاد با یکدیگر، اذعان داشت: طبق جلسه‌ای که در روزهای گذشته با آیت‌الله صدیقی و همچنین جلسه‌ای که با حضور فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان برگزار شد، تمامی مساجدی که تحت پوشش برنامه مهر و امید هستند، حمایت خود را از این طرح اعلام کردند.

وی اضافه کرد: اعضا مجمع به‌عنوان ناظران خاص و عام در خدمت نیروی انتظامی خواهند بود و همچنین در خصوص طرح ناظران، ۶۶ ناظر، اپلیکیشن «ناظر خاص» را نصب‌کرده و با هماهنگی با نیروی انتظامی، به‌صورت گشت‌های نامحسوس افرادی را که عامدانه کشف حجاب می‌کنند، معرفی خواهند کرد.

صادق زاده در ادامه خاطرنشان کرد: تذکر این مورد قانونی از طریق اطلاع‌رسانی در فضای مجازی، تبیین آن توسط ائمه جماعات، طرح آن در نماز جمعه، بروشور و … خواهد شد.

خودرو زنانی که کشف حجاب می‌کنند توقیف خواهد شد

جانشین مجمع رهروان امربه‌معروف و نهی ازمنکر تأکید داشت: نیروی انتظامی با همکاری مجمع رهروان امر به‌ معروف و نهی از منکر و همچنین مردم وظیفه‌شناس، از این‌ پس اجازه نخواهد داد که فردی در استان اصفهان عامدانه کشف حجاب کند.

وی در خصوص نحوی برخورد نهادهای مختلف در مقابله با کشف حجاب گفت: به‌طور مثال اگر داخل ماشینی کشف حجاب صورت بگیرد، نیروی انتظامی در مرحله نخست موظف به تذکر از طریق پیامک و در صورت تکرار موظف به توقیف خودرو است و همچنین قرار است تذکرات مکتوبی را مجمع رهروان امر به‌ معروف منهی از منکر آماده کند.

صادق‌اده در ادامه گفت: بنابر قانون و با همراهی پلیس فتا با افرادی که در فضای مجازی کشف حجاب می‌کند هم مقابله خواهد شد، به‌طور مثال به فردی که پروفایلش شخصیت حقیقی و بدون حجاب است ابتدا تذکر داده خواهد شد و در صورت عدم توجه به محاکم قضایی معرفی و طبق قانون با او برخورد خواهد شد.

جانشین مجمع رهروان امر به‌ معروف و نهی از منکر تعداد افراد متدین و باحجاب در استان اصفهان را بیش از افراد کم‌حجاب و بدحجاب دانست و بیان داشت: در استان اصفهان افراد محدودی عامدانه کشف حجاب می‌کنند اما تعداد افراد کم حجاب و بدحجاب بیشتر از آن‌ها است.

زنان ایرانی عفیف‌ترین زنان دنیا هستند

وی در ادامه جمعیت عموم زنان ایران را باحیاترین زنان دنیا خواند و متذکر شد: تعداد افراد متدین و عفیف در کشور و به‌خصوص استان اصفهان، به مراتی بیش از افراد هنجارشکن و مخالفان حجاب است، بنابراین زنان ایران، باحیاترین و عفیف‌ترین زنان دنیا به‌حساب می‌آیند.

صادق‌زاده در پایان ابراز داشت: برای از بین بردن این محدود شمائلی که بعضاً به‌صورت کشف حجاب دیده می‌شود، باید تمامی دستگاه‌های فرهنگی از جمله اداره ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و… برای اقدامات فرهنگی مؤثر وارد میدان عمل شوند.

 


نوشته شده توسط:kazemv - 65 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۳
برچسب ها:
دیدگاه ها