حمایت مقتدرانه نماینده ولی فقیه دراستان ازمجمع رهروان استان وقرارگاه مهروامیدمساجد

دسته: اخبار معروف , اخبار منکرات , برنامه رادیویی نقد و نظر , گزارش فعالیت ها , مجمع رهروان اصفهان
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۳ مرداد ۱۳۹۸
نیروی انتظامی کار تذکر به بدپوشش ها را رها نکند/ از هر نهادی که در زمینه امر به معروف فعال باشد، قاطعانه حمایت می کنیم
 _ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با تقدیر از اقدامات نیروی انتظامی در زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب از ناجا خواست گشت ارشاد که وظیفه تذکر به بدپوشش ها را برعهده دارد با قوت ادامه داده و حتی برای یک لحظه هم رها نکند.

به گزارشروابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف ونهی ازمنکر استان آیت الله “سید یوسف طباطبایی نژاد” در همایش امامان جماعات مساجد، رابطان و روسای کلانتری های فعال در طرح مساجد، قرارگاه مهر و امید، اظهار داشت:

آیت‌‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد پیش از ظهر امروز در گردهمایی مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان اظهار کرد: در مورد رسمیت این مجمع باید بگوییم که اجازه این موضوع از آیت‌الله صدیقی و جنتی صادر شده است و درخواست حمایت هم داشتند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان ادامه داد: اساساً این موضوع قانون کشور است و اگر مورد تایید حکومت و دولت هم نباشد، مهم نیست زیرا واجب دینی است و اگر بودجه‌ای ندارد، ستاد امر به معروف هم ندارد.

وی افزود: عمده فروع دین در مدینه بر پیامبر نازل شده است؛ امر به معروف موضوعی است که اصل آن در مدینه نازل شد ولی در آیات مکی خداوند به داستان‌های تاریخی اشاره می‌کند و اهمیت این موضوع را تاکید می‌کند.

طباطبایی‌نژاد با بیان داستانی قرآنی در مورد امر به معروف و نهی از منکر گفت: خصلت نهی از منکر نکردن خصلت میمون است و در داستان قرآنی نیز عاقبت قومی که نهی از منکر نکردند همین بود؛ نیروی انتظامی هم باید در این موضوع برخورد کند و همان طور که با قوانین راهنمایی برخورد می‌کند نسبت به این مسائل هم باید اقدام کنند.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه عذاب برای فرد گنهکار و کسی که امر به معروف و نهی از منکر نمی‌کند می‌آید، گفت: ۷۰۰ مسجد در اصفهان داریم که اگر همین مساجد مشکلات اطرافیان و محله را برطرف کند، بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

وی ادامه داد: پیش نماز شدن را کار ندانید؛ محور همه کارهای خوب مساجد هستند مهم‌ترین کار بسیج در زمانی که نیازی به جنگ نظامی نداریم امر به معروف و نهی از منکر است که اکنون در جنگ فرهنگی هستیم و نهادها و بخش‌های مختلفی در مساجد حضور دارند که اگر همین افراد در این حوزه فعال شوند، مشکلات حل می شود.

طباطبایی‌نژاد تصریح کرد: همان طور که در روایت داریم ۴۰ خانه کنار مسجد همسایه مسجد می‌شوند، اگر همین تعداد افراد و خانه را رسیدگی کنند، دستور اسلام را رعایت کردیم؛ جمع‌های مذهبی مشکلات مردم را احصا کنند و اگر مساجد فعال شود نه مشکل فقر خواهیم داشت و نه مشکل بی‌دینی و بسیاری از مشکلات ریشه در همین جاست.

نماینده‌ ولی فقیه در استان اصفهان خطاب به طلاب گفت: اگر کسی نمی‌تواند این وظایف را انجام دهد، کنار بگیرید تا دچار گناه هم نشود؛ وقتی یک امام جماعت می‌تواند همسایه‌ها را بدارد و این کار را نکند، دچار گناه شده است.

وی با بیا اینکه دائما باید دنبال کار باشید، خطاب به سردار استکی رئیس مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان گفت: همین برادران و خواهران که در این حوزه فعالیت می‌کنند نیاز به روشنگری دارند و باید حرف‌های دلشان را بگویند تا شبهاتشان برطرف شود و باید از افراد با فکر باز انتخاب شوند تا حداقل خود این افراد ساخته شوند.

عفاف و حجاب تقدیر کرد و  گفت: گشت های ارشاد که به افراد بدپوشش تذکر می دهند باید با قوت ادامه یابد و حتی برای یک لحظه هم رها نشود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به تاثیر مقابله نیروی انتظامی با موضوع کمر بند ایمنی، تصریح کرد: در موضوع کمربند ایمنی، ماموران پلیس مدام به رانندگان تذکر می دهند، در موضوع بد پوششی نیز بایستی مدام این تذکر بر سر هر چهارراه و خیابانی انجام شود و این گونه نباشد که ماموران پس از یک بار تذکر به یک فرد، او را رها کنند.

امام جمعه اصفهان بر عدم مقابله فیزیکی و درگیری با افراد بدپوشش تاکید و اضافه کرد: اگر فردی، ۱۰ بار و یا بیشتر با تذکر روبه رو شود، خودش را اصلاح می کند چون هیچ کس دلش نمی خواهد کسی به او ایراد بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با تشکر از نیروی انتظامی و مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر کشور، گفت: دست هر گروه و نهادی که در زمینه امر به معروف و نهی از منکر فعال است را می بوسیم و قاطعانه از آن ها حمایت می کنیم.

وی سپس با مفید عنوان کردن طرح مساجد قرارگاه مهر امید، گفت: معتقدم همه کارها باید در مساجد و با محوریت ائمه جماعات انجام شود چون اگر هر مسجد بتواند ۲۰۰ خانه اطراف خود را تحت پوشش قرار دهد قطعاً مشکلاتی نظیر فقر، آسیب های اجتماعی،بی دینی و بی اخلاقی را نخواهیم داشت.

آیت الله طباطبایی نژاد بر ورود کانون های فرهنگی مساجد به موضوع مقابله با بدپوششی تاکید کرد و گفت: مساجد باید در این حوزه به صورت فعال وارد شوند و پدر و مادر، خواهر و یا برادر فرد بد پوشش و هنجارشکن را بخواهند و با او صحبت کنند چرا که خیلی وقت ها خانواده از بد پوششی و هنجارشکنی فرزندانشان بی اطلاع هستند.#


نوشته شده توسط:saleh - 69 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۱
برچسب ها:
دیدگاه ها