ثبت ۱۴ هزار و ۸۴۴ واقعه تولد در استان لرستان

دسته: طلاق
بدون دیدگاه
جمعه - ۱۷ آبان ۱۳۹۸

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان،  مصطفی امانی پور  اظهارداشت: در شش ماهه نخست سال امسال ۱۴ هزار و ۸۴۴ واقعه ولادت در لرستان ثبت شده که از این تعداد ۷۸۶۸ نفر پسر (۵۳درصد) پسر و ۶۹۷۶ نفر (۴۷درصد) دختر به ثبت رسیده است.

او افزود: در شش ماه اول سال به ازاء هر ۳۱۳ پسری که متولد شده ۱۰۰ تولد دختر داشتیم و میانگین سن مادران ۲۹ و میانگین سن پدران ۳۰ سال بوده است.

مدیر کل ثبت احوال لرستان به درصد ولادت‌ها در شهر و روستا اشاره کرد و گفت: از تعداد کل ولادت‌های ثبت شده ۹۴۵۶ مورد (۶۳.۷درصد) شهری و ۵۳۹۲ مورد (۳۶.۳ درصد) متعلق به روستا‌ها بوده است.

او عنوان کرد: در بحث تولد نوزادان استان در شش ماهه نخست سال ۹۸ در هر شبانه روز به طور متوسط ۸۰ نوزاد متولد داشتیم به طوری که هر ساعت تقریبا ۳ نوزاد متولد شده است.

امانی پور در رابطه با چند قلوزایی در استان نیز خاطرنشان کرد: در مدت مذکور ۲۶۲ مورد دوقلویی و ۶ مورد سه قلویی به ثبت رسیده است.

او در مورد آمار ازدواج و طلاق تصریح کرد: استان لرستان در شش ماهه نخست سال ۸۹۵۹ مورد ازدواج به ثبت رسیده که در هر شبانه روز ۴۸ ازدواج رخ داده است که سن ازدواج در مردان ۲۷.۶ سال و برای زنان ۲۲.۸ سال بوده است.

مدیر کل ثبت احوال لرستان در مورد آمار طلاق گفت: تعداد ۱۸۵۱ مورد طلاق در استان داشتیم و هر شبانه روز ۱۰ واقعه طلاق به ثبت رسیده است؛ سن طلاق برای مردان ۳۵.۴ و زنان ۳۷.۷ بوده که تعداد ۱۹۴مورد یعنی ۱۰.۵ درصد کمتر از یکسال بوده است.

او در رابطه با آمار فراوانی نام در استان نیز اظهارداشت: درشش ماهه سال ۹۸ فراواتی ۵ نام پسر به ترتیب حسین ۳۶۶ مورد، امیر علی ۲۸۸ مورد، محمد ۲۲۹ مورد، آراد ۲۱۲ مورد و امیر حسین ۲۰۵مورد بوده و بیشترین آمار فراوانی پنج دختر به ترتیب فاطمه ۲۸۰ مورد، آوا ۱۹۶ مورد، هانا ۱۶۰ مورد، نیکا ۱۴۷ مورد و زهرا ۱۳۲ مورد بوده است.


نوشته شده توسط: - 33930 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها