ثبت هزار و۸۵۱طلاق در استان طی شش ماه نخست سال / ثبت ۱۰واقعه طلاق در هر شبانه روز

دسته: طلاق
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۶ مهر ۱۳۹۸

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری برناازلرستان ؛ امانی پور در جمع خبرنگاران با اشاره به  آمار ازدواج و طلاق در لرستان ،اظهار کرد: در شش ماهه اول سال ۹۸ تعداد ۸۹۵۹ مورد ازدواج به ثبت رسیده است .

او افزود: در هر شبانه روز ۴۸ ازدواج به ثبت رسیده که این رقم در مدت مشابه سال قبل نیز  52 ازدواج بوده است .

امانی پور گفت: میانگین سن ازدواج  های ثبت شده بار اول برای مردان ۲۷.۶سال و برای زنان۲۲.۸سال بوده است.

 مدیرکل ثبت احوال لرستان در خصوص میزان طلاق ها در استان نیز یادآورشد:   در این مدت تعداد ۱۸۵۱ مورد طلاق به ثبت رسیده است ودر هر شبانه روز به طور متوسط تعداد ۱۰واقعه  طلاق به ثبت رسیده است.       .                         

او با اشاره به سن طلاق در استان نیز تصریح کرد: میانگین سن طلاق در استان برای مردان۳۵.۴ سال و برای زنان۳۰.۷سال بوده است که تعداد ۱۹۴ مورد یعنی۱۰.۵درصد  از طلاقها کمتر از یکسال بوده اند.                                                                                               .

 امانی پور به ذکر آمار فراوانی نام در استان  عنوان کرد:  در شش ماهه اول سال ۹۸ فراوانی ۵ نام پسران در استان به ترتیب حسین(۳۶۶ مورد)، امیرعلی (۲۸۸ مورد)،محمد (۲۲۹ مورد)،آراد (۲۱۲ مورد) و امیرحسین(۲۰۵ مورد) بوده است و بیشترین فراوانی پنج نام دختران  نیز به ترتیب فاطمه(۲۸۰ مورد)، آوا (۱۹۶ مورد)، هانا (۱۶۰ مورد)، نیکا(۱۴۷ مورد) و زهرا(۱۳۲ مورد) بوده است.

 


نوشته شده توسط: - 33003 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها