تعطیلی ۲ واحد غیرمجاز زالو درمانی و تزریقات و پانسمان

دسته: طب سنتی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۹ آبان ۱۳۹۸

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مبشری مدیر اداره نظارت بر درمان دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده با دادستانی و کسب اجازه ورود، به همراه مامور نیروی انتظامی یک مرکز غیرمجاز زالو درمانی که در یکی از تکایا واقع در محله پیرغیب برپا شده بود پلمب شد.

او افزود: این عمل در یک مکان غیر بهداشتی و با لوازمی نامناسب انجام می‌شد که فرد خاطی که اصلا صلاحیت انجام طبابت سنتی را نداشت با همکاری بهداشت محیط و اداره حقوقی دانشکده تحویل قانون داده شد.

مدیر اداره نظارت بر درمان دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان، با گلایه از برخی مراکز آموزشی که بدون مجوز لازم و رعایت قوانین به آموزش این طب مشغول هستند بیان کرد: تنها افرادی می‌توانند به عنوان دستیار طب سنتی فعالیت کنند که مدرک تحصیلی در یکی از شاخه‌های پیراپزشکی (پرستاری، مامایی و…) را داشته باشند و پس از گذراندن دوره آموزشی طب سنتی می‌توانند زیر نظر پزشک عمومی دوره دیده فعالیت کنند.

او افزود: هر فردی که بخواهد خارج از این موارد یادشده به انجام امور طب سنتی بپردازد قطعا خلاف قانون عمل کرده و با فرد خاطی برخورد لازم صورت می‌گیرد.

مبشری همچنین از تعطیلی یک واحد تزریقات و پانسمان به علت عدم رعایت موارد بهداشتی و تخلفات خبر داد.


نوشته شده توسط: - 34050 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها