بیشترین آسیب‌های اجتماعی در مشهد کدامند؟

دسته: طلاق
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۸ شهریور ۱۳۹۸

– اخبار اجتماعی –

حمیدرضا پور یوسف در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه ۴۷۰  هزار نفر تحت پوشش سازمان بهزیستی استان خراسان رضوی قرار دارند، اظهار کرد: این افراد شامل گروه‌های مختلف، معلولان، کودکان، زنان سرپرست خانوار، دختران و زنان آسیب‌دیده هستند و در بخش‌های مختلف اعم از کنترل آسیب‌های اجتماعی خدماتی به گروه‌های هدف ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: هم اکنون  بیش از ۲۷۰۰ مرکز در استان داریم اعم از مهدهای کودک، مراکز توانبخشی، مراکز مشاوره، مراکز درمان اعتیاد، مراکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست و سایر تشکل‌های که کارهای مرتبط با بهزیستی را انجام می‌دهند  از مراکز اشاره شده ۲۷۰ مرکز خیریه‌ هستند و سال گذشته بیش از ۹۰ میلیارد تومان مشارکت‌های مردمی به سازمان بهزیستی در غالب مراکز دولتی و غیردولتی بوده است.

مدیر کل بهزیستی استان خراسان رضوی گفت: مشهد شهری است با ۳ میلیون و ۲۲۰ هزار نفر جمعیت و حدود ۳۰ میلیون نفر زائر در سال دارد.بیش از یک سوم جمعیت شهر مشهد در حاشیه‌ها زندگی می‌کنند، نرخ آسیب‌های اجتماعی در حاشیه‌ها شهر مشهد بسیار بالا است از جمله می‌توان به اعتیاد، طلاق، خشونت‌های خانگی و همسرآزاری، معلولیت، سرقت و… اشاره کرد.

پوریوسف افزود: یکی از برنامه‌های که جدیداً آغاز شده است راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گیری  خدمات در محلات با هدف توسعه محلات که قرار است تمامی خیرین و مراکز فعال در این حوزه خدماتشان را در غالب این دفاتر ارائه کنند.

وی تصریح کرد: ۳۰ درصد جمعیت استان در  روستاها زندگی می‌کنند و بر اساس آمار میزان فقر در استان بسیار بالاست و به همین خاطر طرح مثلث توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی استانداری در تمامی شهرستان‌های استان در حال اجرا است.

به گفته پوریوسف درباره  آسیب‌های اجتماعی ادامه داد: در سال گذشته بیش از ۲۵ هزار زوج برای طلاق مراجعه کردند که این تعداد مشاوره دریافت کردند و در نهایت ۱۸ هزار زوج منتهی به طلاق شدند و مابقی از طلاق منصرف شدند.

مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی افزود: سال گذشته پایگاه‌های خدمات اجتماعی در استان توسعه پیدا کرد و ۹ پایگاه به ۱۴ پایگاه افزایش پیدا کرد و مراکز اورژانس اجتماعی از ۹ شهرستان به ۲۰ شهرستان افزایش پیدا کرد و در واقع مراکز مداخله در بخش آسیب‌های اجتماعی در استان افزایش پیدا کرده است.

وی اظهار کرد: سال گذشته ۶۹۲ نفر به عنوان کودک خیابانی در مراکز بهزیستی پذیرش شدند که ۵۰ درصد اتباع افغانستانی بودند همچنین در خانه‌های امن سازمان بهزیستی سال گذشته ۳۲ نفر پذیرش شدند.

پوریوسف در پایان گفت: هم اکنون اعتیاد،طلاق، خشونت‌ به ترتیب بیشترین آسیب‌های اجتماعی در استان بشمار می‌رودند.

آقای "نوبخت!" از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی معذرت‌خواهی کنید!آغاز پویش "مشق مهر" ویژه دانش‌آموزان نیازمند تحت پوشش بهزیستیواگذاری ۱۴۴ واحد مسکونی در استان خراسان رضوی به مددجویان بهزیستی


نوشته شده توسط: - 32112 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها