بوی ادکلن و تنباکوی قاچاق در تعزیرات پیچید

دسته: احتکار
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۱۶ آبان ۱۳۹۸

مرتضی ممیزی در گفت‌وگو با ایسنا، از رسیدگی به پرونده قاچاق تنباکو و ادکلن در استان خبر داد و اظهار کرد: در پی بازرسی یک دستگاه خودروی پراید در شهرستان خدابنده، مقدار ۱۶۸ کیلوگرم تنباکو و ۱۹۲ عدد ادکلن خارجی کشف و ضبط شد.

این مسئول ادامه داد: با احراز قاچاق بودن محموله، شعبه مربوطه عامل قاچاق را علاوه ‌بر ضبط کالاهای مکشوفه به نفع دولت، به پرداخت جریمه نقدی به میزان ۳۶۶ میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم کرد.

وی با اشاره به احتکارهای کشف ‌شده، افزود: اداره‌کل تعزیرات حکومتی استان زنجان از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۵۵ پرونده احتکار را رسیدگی کرده است. بیشترین پرونده‌های احتکار رسیدگی شده در زنجان و ابهر بوده است. جریمه پرونده‌های احتکار ۱۹ میلیارد و ۵۱۸ میلیون ریال بوده است.

ممیزی از کشف انبار احتکار انواع فیلتر روغن خبر داد و گفت: این انبار شامل ۷۰۰۰ عدد فیلتر روغن موتور و ۲۲۵۰ عدد بطری الکل صنعتی بود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با اشاره به اینکه به دلیل اهمیت موضوع پیشگیری از احتکار و نقش آن در اقتصاد این پرونده نیز در اسرع وقت در تعزیرات حکومتی رسیدگی شد، خاطرنشان کرد: طبق حکم صادره متهم به عرضه کالاهای احتکار شده و نیز جریمه ۴۲۵ میلیون ریالی محکوم شد.

انتهای پیام


نوشته شده توسط: - 34050 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها