به ظرفیت مردمی در اقتصاد توجه شود

دسته: قاچاق کالا
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۳ آذر ۱۳۹۸

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری فارس از همدان آیت الله حبیب الله شعبانی عصر امروز در جمع کارافرینان و تولیدکنندگان همدانی با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در کشور خاطر نشان کرد: در میدان سخت اقتصادی امروز که به لحاظ تحریم ها و وجود برخی قوانین سخت و دست و پا گیر با مشکلات بسیاری رو به رو هستیم باید از شما به عنوان سربازان حاضر در خط مقدم عرصه تولید تشکر ویژه ای داشته باشیم.
امام جمعه همدان افزود: متاسفانه اقتصاد ما به عرصه ای برای تهاجم دشمن تبدیل شده است و از طرق مختلف همچون قاچاق کالا و ممنوعیت صادرات به دنبال آن هستند تا به اقتصاد ما ضربه بزنند.
وی به ویژگی های یک مدیر خوب اشاره کرد و گفت: اگر همه شرایط در بهترین وضعیت ممکن فراهم باشد یک مدیر کار سختی را بر عهده نخواهد داشت و لذا مدیری را مدیر خوب باید بنامیم که در میدان های سخت واحد های تولیدی را نجات دهد.
شعبانی تاکیدکرد: همه شما نمونه های همان مدیر موفقی هستید که توانسته اید با وجود همه مشکلات و شرایط سخت واحد های خود را به خوبی مدیریت کنید.
وی ورود دولت به عنوان متصدی را در شرایط فعلی نادرست خواند و گفت: فعلا با اطلاعات اقتصادی موجود دولت به معنای حاکمیت و نه معنای خاص دولت، نباید به تصدی گری بپردازد بلکه باید نقش تسهیل کنندگی را ایفا کند.
نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت های مردمی در اقتصاد خاطر نشان کرد: ادارات و نهاد های تصمیم گیر باید با تسهیل کردن مسیر تولید، از مردمی که در میدان تولید حضور دارند استفاده کند و آن ها میدان دار این فرایند باشند.
وی یادآور شد: در عرصه خصوصی سازی نیز ظرفیت های بزرگی در کشور وجود دارد که مدیران ومسئولان باید در امر اعتماد سازی در جامعه قدم جدی بردارند.
امام جمعه همدان ریشه بسیاری از موانع تولید را مربوط به مشکلات کلان کشور دانست و گفت: استان همدان دارای ظرفیت های فراوانی است که می شود با همت مسئولان شاهد فعالیت تولیدی های بیشتر و رونق در سطح استان باشیم.
وی ابراز داشت: امروز نیاز داریم که هم در امر کمیت و هم کیفیت با تمام وجود به میدان بیاییم و ظرفیت واحد های موجود را نیز به ده برابر وضعیت فعلی تبدیل کنیم.
شعبانی در پایان خواستار مبارزه با قاچاق کالا به صورت جدی در کشور شد و تاکید کرد: قاچاق کالا آسیب های جدی بسیاری به واحدهای تولیدی ما وارد کرده است ولذا نیازمند ایجاد حساسیت و برخود جدی تری در این زمینه هستیم.


نوشته شده توسط: - 34448 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها