ایجاد حزب یکی از مقدمات امر به معروف و نهی از منکر در کشور است

دسته: اخبار معروف
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۹ آبان ۱۳۹۸

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام رسول منتجب نیا رییس هیئت موسس حزب جمهوریت در نخستین کنگره این حزب اظهار داشت: مسئله تحزب امروز به عنوان پیشرفته ترین و مترقی ترین نظام در جهان معاصر مطرح است.

وی تاکید کرد: همه به این نتیجه رسیدند اگر بخواهند کشور را به بهترین نحو اداره و از دیکتاتوری و استبداد پیشگیری کنند راهی بهتر از نظام حزبی وجود ندارد. نظام حزبی با نظام ولایی و احکام الهی نه تنها مغایرت ندارد که موید یکدیگر هستند.

منتجب نیا با تاکید بر اینکه اینکه عده‌ای فکر کنند حزب ارمغان غرب بوده تصور باطلی است، گفت: در قرآن کریم حداقل ۱۹ بار واژه حزب و احزاب مطرح شده و بر ممارست، هم اندیشی و همفکری تاکید فراوان شده است.

رییس هیئت موسس حزب جمهوریت افزود: حزب ریشه در آیات قران کریم و روایات دارد و می تواند دارای برکات، نتایج و ثمرات فراوانی باشد.

به اعتقاد وی، تبدیل منیت ها و فردگرایی به ماهیت و جمع گرایی، تبدیل خرد فردی به خرد جمعی، جذب آموزش و رشد و شکوفایی نیروهای مستعد و جوان، تولید فکر و اندیشه و طرح و برنامه برای مدیریت بهینه کشور، پیشگیری از تفرقه و پراکندگی نیروها و انسجام آنها از جمله برکات و آثار حزب است.

منتجب‌نیا تاکید کرد: برخی ها فکر می کنند حزب موجب تفرقه و جدایی است در حالی که احزاب می توانند جمعیت های منسجم و متحد تشکیل دهند و نبود آن پوپولیسم ایجاد می‌کند. 

رییس هیئت موسس حزب جمهوریت خاطرنشان کرد: حزب به معنای ضرورت و عنصر لازم و ضروری جامعه بشری است و مقدمات امر به معروف و نهی از منکر ایجاد حزب هست.

وی با بیان اینکه حزب جمهوریت می خواهد فراگیر باشد، گفت: امروز هم برای انتخابات شورای مرکزی کسانی که ثبت نام کردند از قومیت‌ها و جنسیت‌های مختلف هستند و یکی از کارهایی که در نظر داریم جوان گرایی است و ما شعار جوان‌گرایی را جامعه عمل خواهیم پوشاند.

منتجب نیا تاکید کرد: در حزب مسئله کادر سازی و تولید فکر و اندیشه بسیار مهم است و من مصراً از شما فرهیختگان تقاضا دارم که دوستانتان را کمک کنید.

انتهای پیام/


نوشته شده توسط: - 34448 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶
برچسب ها:
دیدگاه ها