اهواز| نوع نگاه‌ها به امر به معروف و نهی از منکر باید تغییر کند

دسته: اخبار معروف
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

– اخبار استانها –

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از اهواز، جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان خوزستان با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز برگزار شد.

عدم به‌کارگیری ابزارهای نوین در امر به معروف و نهی از منکر

در این جلسه سیدعلی مرعشی رئیس سازمان بسیج اساتید استان خوزستان اظهار داشت: دشمن برای ترویج هنجارشکنی‌ها از روش‌های روز دنیا استفاده و برای پیش‌برد کار خود بهره می‌برد اما در سطح کشور از این ابزارها استفاده نمی‌شود.

وی درباره حجاب و هنجارشکنی برخی نسبت به بدحجابی، بیان کرد: غالبا وقتی به فکر کنترل مسئله حجاب هستیم می‌خواهیم به کف خیابان‌ها برویم در صورتی که ریشه آن در جاری دیگری است.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان خوزستان ادامه داد: ادارات دولتی، سازمان‌ها و مراکز تحت نظارت دولت را تحت کنترل داریم و تحت شرایط بهتری می‌توان عمل کرد، با محکم گرفتن شرایط در این مجموعه‌ها می‌توان شاهد بهتر شدن وضعیت باشیم.

وی عنوان کرد: باید به خانواده آموزش داد که قبل از اینکه جامعه بر روی فرزندان آنها اثر بگذارد، نقش‌آفرینی کنند در غیر این صورت شاهد برخی ناهنجاری‌ها در سطح جامعه خواهیم بود و کار از کار می‌گذرد.

مقابله با هنجارشکنی‌های تبدیل شده به فرهنگ در قالب نگاه فرهنگی

حجت‌الاسلام علیرضا پاکباز استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر همفکری برای همکاری بین اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان خوزستان اظهار داشت: در زمینه هنجارهایی که تبدیل به فرهنگ شده‌اند باید به صورت فرهنگ با آنها برخورد کرد.

وی با اشاره به این‌که کمیته‌ با اولویت‌های معین در ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شود، بیان کرد: مجری‌های خروجی این کمیته‌ها باید موضوع‌ها را بررسی و تبیین لازم نیز برای مسئولان ارائه شود.

ایلام| فریضه امر به معروف و نهی از منکر نباید در جامعه فراموش شود‌امام جمعه اصفهان: فعالیت‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر به خوبی پیش می‌رودآیت‌الله علم‌الهدی: جریان‌های قدرت و ثروت ‌برای سودجویی به مشهد آمده‌اند / به‌بهانه شادی ‌مراکز منکر غیرشرعی ‌ایجاد کرده‌اند

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان اظهار داشت: پیش از فعال شدن ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر یک نوبت دستورالعمل مطالعه شود شاید از این دستورالعمل خروجی بیش از این نباید انتظار داشت.

وی با اشاره به این‌که برداشت و فهم از مفاهیم دینی تا سال ۱۳۵۷ است، بیان کرد: یک بار دیگر مفاهیم دینی که تاکنون به صورت انفرادی انجام می‌دادیم را مرور کرد. همیشه نهی از منکر جلوتر از امر به معروف به ذهن‌ها خطور می‌کند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با اشاره به این‌که نگاه‌ها به نهی از منکر به سمت آدم‌ها و نه حاکمیت است، بیان کرد: مشکلاتی که ساختار اجرایی کشور بر سر راه مردم ایجاد کرده، آیا منکر نیست.

وی با اشاره به این‌که اساسی‌ترین کار هیئت اندیشه‌ورز دقت نسبت به فرعی نشدن مسائل اصلی است، ادامه داد: برای فعال کردن ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، هیئت اندیشه‌ورز یک نوبت دستورالعمل را مطالعه و مورد بررسی قرار دهد.

بازنگری در ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر

در بخش دیگر علی‌حسین حسین‌زاده معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان ضمن تأکید بر بازنگری در ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: با نگاه نو در کنار مراسم‌های سنتی می‌توان در این زمینه اقداماتی را انجام داد.


نوشته شده توسط: - 32109 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲
برچسب ها:
دیدگاه ها