انتقاد نسبت به بررسی صلاحیت‌ها در هیات های اجرایی خراسان شمالی

دسته: اخبار معروف
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۴ دی ۱۳۹۸

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری فارس از اسفراین ظهر امروز نشست تعاملی هیات های اجرایی، نظارت و بازرسین انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضور رئیس ستاد انتخابات استان معاون سیاسی و امنیتی، رئیس هیئت نظارت استان، فرماندار و دیگر اعضای هیئت‌های اجرایی، نظارت و بازرسی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

عابدین عابدی مقدم با انتقاد از اینکه بررسی صلاحیت داوطلبان در هیئت‌های اجرایی به خوبی بررسی نشده بود گفت: از مجموع ۱۴۴ داوطلب انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۸۸ نفر رد صلاحیت و عدم احراز داشتیم و ۱۶ نفر انصرافی و ۴ نفر رد صلاحیت هیئت اجرایی و ۳۶ نفر در سطح استان تأیید صلاحیت شده‌اند.

وی هیئت نظارت استان را به‌عنوان یک مشاور در کنار هیئت مرکزی نظارت دانست و گفت: تنها ۳۰ درصد اختلاف‌نظر در اظهار نظر کارشناسی استان و هیئت مرکزی بوده است.

رئیس هیات نظارت استان خراسان شمالی از تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌ها و نهادهای دولتی و مردمی که در جمع‌آوری اطلاعات کمک‌حال هیئت‌های نظارت بودند قدردانی کرد و افزود: در بررسی صلاحیت‌های داوطلبین اصلاً نگاه سیاسی مطرح نبوده و اگر افرادی نیز نمره قبولی را نگرفته به خاطر مسائل مالی و برخی نیز اخلاقی و قانون‌گریزی بوده است.

با تخریب‌کنندگان اذهان عمومی در انتخابات به‌شدت برخورد می‌کنیم

ولی اله حیاتی در این نشست با تسلیت ایام فاطمیه و شهادت سردار سلیمانی و شهادت جان‌باختگان حادثه هواپیمایی اوکراینی گفت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار از بدو شکل‌گیری انقلاب تاکنون از هیچ توطئه‌ی ریزودرشت دست برنداشته و تمام اهتمام خودش را برای براندازی انقلاب بکار گرفته که آخرین توطئه‌اش آغشته شدن دستان کثیفشان به ریخته شدن خون پاک و مطهر سردار سلیمانی بوده است.

وی گفت: آنها فکر کردند که با حذف فیزیکی نیروهای تأثیرگذار می‌تواند به اهداف شومشان برسند اما غافل از اینکه تشییع میلیونی پیکر سردار دل‌ها  این نکته را به جهانیان مخابره کرد که گر چه شما سردار سلیمانی را از ما گرفتید اما راه و منش و مشی او همچنان باقی است.

رئیس ستاد انتخابات استان خراسان شمالی کاهش میزان مشارکت مردمی و کم‌رنگ جلوه دادن انتخابات برای مردم را از دیگر اهداف دشمن برشمرد و افزود: آنچه برای ما مهم است رعایت اصل بی‌طرفی برای مشارکت حداکثری و فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم باهدف جلب اعتماد مردمی است و به کسی اجازه نمی‌دهیم اعتماد مردم ما را خدشه‌دار کند.

حیاتی بابیان اینکه انتخابات یکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی است گفت: در طول ۴۱ سال عمر انقلاب ۳۶ بار به رأی مردم رجوع شده و کشورهای غربی که دم از دموکراسی می‌زنند به این اندازه به رأی مردم متکی نبوده است.

وی بر حرکت یک سویی هیئت‌های اجرایی و نظارت در انتخابات تأکید کرد و اظهار داشت: باهم بودن لازمه اصلی هیئت‌های اجرایی و نظارت است و مأموریت این دو برگزاری انتخاباتی سالم و اجرای تمام بایدها و نبایدهای انتخابات است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی در پایان گفت: با تخریب‌کنندگان اذهان عمومی به‌شدت برخورد می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم فضای استان ملتهب بشود.

آخرت‌مان را به دنیای دیگران نمی‌فروشیم

فرماندار اسفراین نیز در ابتدای این نشست از تعامل بسیار خوب هیئت‌های اجرایی و نظارت شهرستان قدردانی کرد و گفت: ما آخرتمان را برای دنیا کسی به فروش نخواهیم گذاشت و از رأی مردم حفاظت می‌کنیم چراکه رأی مردم در دست ما امانت است.


نوشته شده توسط: - 35465 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها