انتقاد شدید امام جمعه یاسوج از بدحجابی و روزه خواری/ترامپ، سر و صدای زیادی می‌کند

دسته: اخبار معروف
بدون دیدگاه
جمعه - ۳ خرداد ۱۳۹۸

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از صبح زاگرس ظهر امروز آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد و با حضور با صلابت مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 

امام جمعه یاسوج: بدحجابی و روزه خواری در استان بیداد می کند

 

امام جمعه یاسوج در جمع نمازگزاران این شهر گفت: امشب اولین شب از لیالی قدر است شب قدر شبی است که قرآن نازل شده است به همین خاطر لیله القدر را شب ولایت می‌نامند در این شب فرشتگان بر امام زمان نازل می شوند پس شب قدر شب دعا و توبه و ارتباط با خدا است.

حجت الاسلام حسینی بیان کرد: ضربت خوردن امام علی (ع) و‌شهادتش را به امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری و همه شیعیان تسلیت عرض می‌کنم.

 

امام جمعه یاسوج ادامه داد: متاسفانه در این ماه پر فیض و بسیار استثنایی و در شهر شیعه نشین و استان صد درصد شیعه صحنه هابی می بینیم و گزارش های داده می شود که موجب شرمساری است و آن هم روزه خواری علنی است، روزه خواری خودش جرم است و علنی خوردنش جرمی مضاعف است، چرا در استان ما روزه خواری علنی می بینیم، از مسئولین تقاضا می کنیم نظارت کنند مردم بی تفاوت نباشید امر به معروف کنید کسی که ساکت باشد همانند انسان روزه خوار است.

 

وی افزود: بی حجابی و بدحجابی بیداد می کند، مگر اینها مسلمان نیستند، مگر زنان و دختران شیعیان نیستند، چرا این حرکت زشت وجود دارد، آتشی این امر همه را می گیرد روزه خواری و بی حجابی بیداد می‌کند.

 

حجت الاسلام حسینی در ادامه به سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر اشاره کرد ‌وگقت: یکی از برگ های برنده صدام و حامیانش تصرف خرمشهر بود حتی شینده شد که اگر ایران توانست خرمشهر را آزاد کند کلید بصره را به آنها می دهم؛ اما ارتشیان و سپاهیان و بسیجیان ما ضربه محکمی به صدام زدند که می خواست سه روزه تهران را تصاحب کند، کشورهای منطقه همه از صدام حمایت کردند و ایران تنها در مقابل ۴۴کشور بود که به لطف خدا و با ایثار و فداکاری تواستند هیمنه صدام و حامیانش را بشکنند و خرمشهر را آزاد کنند امام راحل فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد نیروهایی که شهید شدند نیروهای الهی بودند.

امام جمعه یاسوج ادامه داد: همه اینها اقرار کردند صدام بعد از چند روز ارتشش زمین گیر شد و در برابر ایران شکست خوردند و مدتی بعد دار و طناب مجازات را در گردنش احساس کرد.

وی افزود: آمریکایی ها این صحنه ها را دیدند اینکه گاهی سر و صدا می کنند و ناو می‌آورند می خواهند بگویند از عربستان حمایت می‌کنند خودشان گفتند آنها را می دوشند؛ آمریکا با سد مقاومت ایران رو به رو است هرکس خیره سری کند و مغرور غافل شود و بخواهد حرکتی کند قطعا سرکوب خواهد شد و عقب نشینی خواهد کرد.

 

حجت الاسلام حسینی بیان کرد: وقتی شیوخ بدبخت خلیج فارس از آمدن ناو آمریکایی خوشحال شدند و گفتند برای حمایت از شما آمدیم خوشحال شدند؛ بدبختی و پستی و شقاوت را ببینید، پناه بردن به آمریکا و امثال آمریکا جز زیان و خسران حاصل دیگری ندارد.

 

 

امام جمعه یاسوج با بیان این که ترامپ هم سر و صدای زیاد می‌کند اظهار کرد: برای دوشیدن حکام عرب چنین اقداماتی را انجام می‌دهند تا به آن‌ها بفهمانند که در مقابل ایران از آن‌ها حمایت می‌کنند و با چنین ترفندی از آن ها باج می‌گیرند.

 

وی گفت: وقتی شیوخ بدبخت خلیج فارس از آمدن ناوهای آمریکا خوشحال شدند باید از پستی و شقاوت و بدبختی آن‌ها غصه خورد که به کفر پناه می‌برند.

 

امام جمعه یاسوج در پایان اظهار کرد: آمریکا هیچ وقت در مورد ایران راست نگفته و در این چهل سال یکبار هم فکر خوبی نسبت به ایران نکرد و ملت ایران را هدف قرار داد.

 

**************************************************

امام جمعه لیکک: بت سازی و شخص پرستی حزبی نکنیم/لزوم به میدان آوردن جوانان حزب اللهی کاردان

نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.

امام جمعه شهر لیکک در خطبه های امروز ابتدا با گرامیداشت آغاز لیالی قدر،گفت:ما باید در این شبها و لحظات مهم ماه مبارک رمضان نهایت استفاده معنوی را ببریم.

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:بهترین فرصت توبه و اظهار پشیمانی از گناه،شب قدر است.

وی با بیان اینکه باید شکسته شویم تا بزرگ شویم، افزود:تفکر و تعقل ، ادب حضور، خشوع در برابر خداوند متعال و شکستن هوای نفسانی از بهترین اعمال در شب های قدر است.

امام جمعه شهر لیکک با بیان اینکه هیچ عبادتی بالاتر از تفکر نیست،خاطرنشان کرد:حداقل دو ساعت از شب های قدر را مطالعه مفید داشته باشید.

وی گفت: در این لحظات معنوی با تفکر،ناله و ایجاد شرایط اضطرار برای ظهور امام زمان (عج) تلاش کنیم.

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:در نهج البلاغه و کلام پیامبر اکرم(ص)بر لزوم اتحاد مسلمانان و ایجاد امت اسلامی تاکید شده است.

وی با تأسی از آیات قرآن کریم به اهمیت وحدت در جامعه اسلامی پرداخت.

خطیب جمعه بهمئی با بیان اینکه تنازع و تفرقه عزت را از بین می برد، افزود:سستی و ترس در جامعه ناشی از نبود اتحاد است ؛اگر جامعه و امت متحد داشته باشیم ،استکبار جهانی توان مقابله با مسلمانان را نخواهد داشت.

حجت الاسلام افروغی در ادامه با تبیین اصولگرایی و اصلاح طلبی،گفت: خواهشا از این دو اصلاح مقدس که ائمه استفاده می کردند،استفاده نکنید و در فضای مجازی به جان هم نیفتید.

وی خطاب به همه جناح های سیاسی، افزود:آیا در دو طیف سیاسی موجود در کشور شهید نداریم؟اگر به اصول اصلاح طلبی و اصولگرایی پایبند نباشید،دروغگو هستید.

حجت الاسلام افروغی با تاکید بر لزوم تقویت خود باوری در جامعه، تصریح کرد:اگر کسی از هر جناح سیاسی حل مشکلات را در دست کدخدا ببیند و ترس را بر جامعه حاکم کند،بویی از اصلاح طلبی و اصولگرایی نبرده است.

وی افزود:اگر تکفیر دیگر مسلمانان را از علائم اصولگرایی بدانیم،قطعا اصولگرای واقعی نیستیم.

اشکال مشترک هر دو جناح اصلاح طلبان و اصولگرایان این است که شخص پرست شدند،خدا شاهد است در فضای مجازی اشکالی به پیامبر وارد شد صدایی بالا نیامد اما کوچکترین حمله به لیدر جریان های سیاسی هزاران جنجال را در جامعه ایجاد می کند.

وی گفت:دست بردارید از پرستش افراد؛رهبری به عنوان ابر استراتژیست، خطوط را تعیین کرد.

خطیب نماز جمعه بهمئی در فرازی دیگر از خطبه های امروز و گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر ، گفت:شاه کلید فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری تاکید بر لزوم روی کار آمدن دولت جوان و حزب اللهی است که اگر عده ای ولایت پذیری داریم باید جوانان حزب اللهی کاردان و کاربلد را به میدان بیاریم.

وی با انتقاد از شخص پرستی و بیت سازی در احزاب سیاسی کشور،گفت: هنوز هم که هنوز است به خاطر شخص پرستی و جناح بازی مسئولان ادارات ما به سفارش افراد خاص انتخاب می شود.

***********************************************

 

حجت الاسلام سید امین الله حجازی ،امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی ،گفت: تقوا راه رسیدن به خداوند است.

وی با اشاره به مناسبت های این هفته عنوان کرد، امروز روز غرور آفرین و افتخار آفرین سوم خرداد سالروز فتح سرافرازانه خرمشهر است.

وی افزود: سالروز پیروزی اسلام بر کفر نه پیروزی ایران بر صدام.

امام جمعه گچساران با بیان اینکه در آن زمان ما چندین اسیر از مناطق مختلف داشتیم، عنوان کرد: این بدان معنا است که در جنگ ایران و عراق رسما ما با چند کشور در حال جنگ بودیم به غیر از کمک های هوایی، زمینی و نظامی دیگر.

حجازی ادامه داد: جنگ، جنگ اسلام و کفر بود ، اسلام پیروزی شد ام القرای اسلام ایران اسلامی بود و فرزندان مخلص و مومن ایران اسلامی جهان را وادار به بهت کردند .

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: رهبری فرموده است، در فتح خرمشهر جهانیان کارآمدی انقلاب ، اسلام و ملت مومن ایران را مشاهده کردند، جهان وادار به تعجب شد که این روز بزرگ را به محضر مولای عالم انام عصر (عج) را و امام راحل و شهدای طیبه و شهدای عملیات بیت المقدس، خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران که این افتخار را برای عالم اسلام و مکتب تشیع و ایران اسلام رقم زدند را تبریک می گویم.

امام جمعه گچساران ابراز کرد: امروز ایران در جهان مطرح و تنها کشوری که رسما و علنا در مقابل این ابله قلدر که می گوییم ما کشوری مستقل و مقتدر و برای مملکت خودمان تصمیم می گیریم خود ایران است.

وی با بیان اینکه فتح خرمشهر کار بزرگی بود، اذعان کرد: امام راحل فرموده است خدا خرمشهر را آزاد کرد.

امام جمعه گچساران در ادامه با اشاره به فرمایشات رهبری در جمع دانشجویان کشور گفت: رهبری در پاسخ به دانشجویی که تصمیم برجام را به رهبری نسبت داد در پاسخ فرمود، شما چشم و گوش دارید و همه چیز را مشاهده می کنید، نامه ای که در باره برجام نوشته شد و شرایطی که در آن ذکر شده و تصمیماتی که در آن نوشته شده را مشاهده کنید.

حجازی اظهار کرد، رهبری بیان کردند که برای مذاکره در برجام شرایطی وجود دارد که این شرایط بایستی ذکر شود.

وی اظهار کرد، به شرایط عمل نشد منتها اگر این شرایط اجرا نشده وظیفه رهبری دیگر نیست چرا که رهبری شرط کرده که با این شرایط می توانید مذاکره کنید.

حجازی افزود، رهبری بیان کردند، اما آن طوری که برجام عمل شد من به آن اعتقادی نداشتم و بارها هم به رئیس جمهور و وزیر خارجه بیان و تذکر داده شد.

وی ادامه داد، رهبری بیان داشتند آن چیزی که ما از شما دانشجویان کشور انظار داریم این است که خودجوش و خودکار باشید مانند دوران طاغوت.

امام جمعه گچساران با بیان اینکه در آن زمان گاها اعلامیه ای از سوی امام می آمد و خونی در رگ های ما جاری می شد که در آن زمان کتک کاری، زندان و گرسنگی و موانع پولی بود لیکن خودجوش به وظایف خود عمل می کردیم و امروز نسل جوان به وظایف خود به صورت خودجوش عمل کنند.

حجازی ادامه داد، جوانانی هستند در این شهرستان که منتظر مهیاسازی برای رفتن به سوریه هستند و این جوانان بیان می کنند که ما عاشق شهادت هستیم در این شهر از این گونه جوانان بسیار است.

وی افزود، تا این لحظه ممانعت به وجود آمده چرا که این نسل بایستی پخته تر به میدان بروند .

وی عنوان کرد، آقایان حواسشان جمع باشد چرا که حکومت، حکومت جمهوری اسلامی مبتنی بر فقاهت و شرح اسلام و مکتب تشیع است و حلال و حرام آن حساب و کتاب دارد .

حجازی ادامه داد، از این به بعد وقت تغییر خواهد کرد تلاش کنند و اجازه دهند شهر آرام باشد اجازه دهند مردم با آرامش زندگی کنند زیرا اگر دوباره مسائل گذشته پیش آید این بحث ها پیش خواهد آمد و آن موقع ممکن است اسباب زحمت برای دستگاه قضایی و نیروهای امنیتی به وجود آید.

حجازی اظهار کرد ، فرماندار شهرستان به عنوان رئیس شورای تامین خواهشا در نامه های خود دقت داشته باشند و در مدیریت خود نسبت به مسوولان توجه داشته باشند و رسما بدانند که حکومت، حکومت جمهوری اسلامی است.

امام جمعه گچساران با بیان اینکه بنابراین تلاش کنیم و به وظایف خود عمل کنیم، گفت، ممکن است آن موقعه موضوعی پیش بیاید چرا که نسل جوان از کسی اجازه نمی خواهد و خود وارد میدان عمل خواهند شد و آن موقعه بحث هایی به وجود خواهد آمد که آن هم طبق دستور رهبری است.

وی در ادامه با اشاره به لیالی قدر گفت، این شب ها دا قرار بدانیم .

وی با اشاره به فرمایشات امام باقر )ع) اذعان کرد، امام باقر فرموده اند، اگر کسی توفیق پیدا کند و لیله القدر را درک کند این انسان خدا به آن توجه می کند و گناهان گذشته اش بخشیده خواهد شد.

امام جمعه گچساران ابراز کرد، رهبری فرموده است، شما در ماها رمضان مهمان خداوند هستید ابن راههایی که به دنیا باز است و به شهوات باز است این مسیرها را سد کنید تا مهیا رای لیله القدر.

حجازی با اشاره به جمعه آخر ماه رمضان خاطرنشان کرد، آخرین روز جمعه رمضان روز قدس است که می طلبد از هم اکنون مسوولان و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همه ادارات، نهادها و نسل جوان و متدین همه و همه در این روز شرکت کنیم.

 


نوشته شده توسط: - 34542 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴
برچسب ها:
دیدگاه ها