از فعالیت‌های مدرسه تا اردوی راهیان نور؛ روایت دانش آموزان اصفهانی از روزی که به نام آن‌هاست

دسته: شهید حججی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۳ آبان ۱۳۹۸

– اخبار استانها –

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، آبان برای دانش آموزان ایرانی ماهی متفاوت است؛ ماهی که برای آنها و روزی که به نام آنهاست و می‌دانند که چرا ۱۳ آبان در تاریخ ملی ایران به نام آنها ثبت شده است.

آن روزها دانش آموزان بسیاری مانند حسین فهمیده بودند که با وجود سن کم درایت بزرگی داشتند و راهی میدان‌های مبارزه شدند و از خاک وطن و از مردم کشور دفاع کردند و برای همین بزرگی است که امروز ما روزی به نام دانش آموزان داریم و این یاد آور آن است که دانش آموزان این مرز و بوم هر زمان که لازم باشد برای وطن، انقلاب و برای مردم سرزمین خود کاری که درست است را انجام می‌دهند.

امروز در مدارس سراسر کشور جشن دانش آموزی به پاست، سر در مدارس، در و دیوارهای آن، کلاس‌ها و راهروها مزین به عکس‌ها، نوشته‌ها و تزینات مربوط به روز دانش آموز است.

عکس شهدای دانش آموز اصفهانی نیز در میان آنها دیده می‌شود. دانش آموزان می‌ایستند، به تصاویر نگاه می‌کنند، اسامی دانش آموزان شهید و سن و سال آنها را می‌خوانند و از چشمانشان می‌توان فهمید که به چه فکر می‌کنند.

شهدای دانش آموز الگوی بزرگی برای ما هستند

از یکی از آنها که خودش را نازنین زهرا معرفی کرده بود پرسیدم: ««چقدر عمیق به این عکسها نگاه می‌کنی؛ چه چیزی توجهت را جلب کرده است؟»، رشته افکارش پاره شد، لبخند زد و گفت: «سنشان خیلی کم بوده، به این فکر می‌کنم که چه شجاعتی داشتند. خوش بحالشان، آنها الگوی بزرگی برای ما هستند».

او ادامه داد: «البته من هم یک عمو داشتم که ۱۹ سالگی شهید شدند و من هیچ وقت ایشان را ندیدم. اما از مادربزرگم زیاد در موردش شنیدم؛ عمویم آدم خیلی شجاع و بی باکی بود. عشق جبهه داشت. مادربزرگم می‌گفت عمو ۹ ماه جبهه بود و در این مدت فقط دو بار او را دیدیم و بعد به شهادت رسید. عمو برای خانواده ما افتخار بزرگی است. برای همین است که شهدا برای ما خیلی عزیز هستند».

مشارکت فعال دانش آموزان در روزهایی که به نام آن‌هاست

مدیر یکی از مدارس غیر دولتی اصفهان نیز در پاسخ به این سئوال که چه اقداماتی برای هفته بسیج دانش آموزی و روز دانش آموز انجام داده‌اید، گفت: همان طور که می‌بینید در و دیوار مدرسه نشان می‌دهد که از روزها قبل برای این روز برنامه ریزی کرده‌ایم. از نصب تابلوهای شهدا و بنرهای تبلیغاتی گرفته تا برگزاری برنامه‌هایی به همین مناسبت. دعوت از یکی از جانبازان دفاع مقدس و همسر یک شهید نیز از برنامه‌هایی است که در این هفته انجام داده‌ایم.

سجادی افزود: امروز هم که روز دانش آموز است جشن دانش آموزی را برای تمام دانش آموزان مدرسه برگزار می‌کنیم. سخنران داریم، شعرخوانی و اهدای جایزه در مسابقه و بسیاری برنامه‌های دیگر. دانش آموزان خودشان هم در این برنامه‌ها بسیار مشارکت می‌کنند و در واقع بیشتر برنامه‌ها به دست آنها برگزار می‌شود. دانش آموزان نقش بسیاری در مراسم‌های انقلابی دارند و بسیار به آن علاقه نشان می‌دهند مدرسه هم همیشه از آنها حمایت می‌کند.

وی ادامه داد: از فردا هم برخی از دانش آموزان راهی اردوهای راهیان نور می‌شوند. این دانش آموزان از نظر درسی و تحصیلی هم بسیار کوشا هستند و خللی در درس‌های آنها ایجاد نمی‌شود.

اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش‌آموزان کردستان به‌ روایت تصویردانش‌آموزان کردستانی در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب گام بردارند۳۰۰۰ دانش‌آموز سمنانی به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند

اعزام ۹ کاروان دانش آموزی از اصفهان به اردوی راهیان نور

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان نیز در این زمینه با اشاره به برنامه‌های بسیج دانش‌آموزی در روز ۱۳ آبان گفت: مراسم روز مبارزه با استکبار جهانی با حضور سازمان یافته دانش‌آموزان از میدان امام حسین (ع) آغاز می‌شود. همچنین مدارس برای آن دسته از دانش‌آموزانی که در این مراسم حضور پیدا نکردند برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده که سخنرانی مدیران و مسئولان مدارس در رابطه با استکبار ستیزی و برپایی نمایشگاه‌هایی با موضوع اقدامات ستیزه جویانه استکبار جهانی و مسابقات نقاشی با همین موضوع در مدارس ابتدایی، بخشی از برنامه‌هایی است که در مدارس انجام می‌شود.‎‎‎

محمد ادیب با اشاره به برنامه‌های بسیج دانش‌آموزی برای برگزاری اردوی راهیان نور افزود: آیین بدرقه دانش‌آموزان روز سه‌شنبه مقابل مزار شهید محسن حججی در نجف‌آباد برگزار می‌شود و ۹ کاروان دانش‌آموزی از سراسر استان راهی این اردو می‌شوند.

اردوهای راهیان نور ما را مصمم‌تر و شجاع‌تر بار می‌آورد

یکی از دانش آموزان شرکت کننده در اردوی راهیان نور گفت: نخستین باری نیست که می‌خواهم در اردهای راهیان نور شرکت کنم اما این بار برایم تجربه بسیار جالب‌تری است چرا که قرار است از مزار شهید حججی سفرمان را آغاز کنیم. متأسفانه در این مدت من نتوانستم به نجف آباد بروم و از نزدیک مزار شهید حججی را ببینم اما این بار خدا خواست و اردو از آنجا شروع می‌شود. دل توی دلم نیست.

وی افزود: از فردا عازم می‌شویم؛ دانش آموزان زیادی در این اردو شرکت می‌کنند و می‌توانم به جرأت به شما بگویم که هیچ خللی در درس و تحصیل ما پیش نمی‌آید چون آنقدر عاشق انقلاب و شهدا هستیم که عقب ماندگی‌ها را جبران می‌کنیم تا پدر و مادرهایمان هم نگران نباشند.

دانش آموزان سرمایه‌های عظیم کشور هستند؛ سرمایه‌هایی که آینده مردم و وطن را در دست دارند و با توانایی‌هایی خود می‌توانند روزهای خوبی را رقم بزنند. آنها از همان کودکی و سن کم استعداد و توان خود را شناسایی کرده، نشان می‌دهند و برای ساختن جامعه فردا تلاش می‌کنند.

روز دانش آموز که در تقویم ایران اسلامی برای دانش آموزان است سبب می‌شود تا آنها در این روز مشارکت گسترده تری داشته باشند و تدارک برنامه‌ها را نیز به عهده بگیرند و نشان دهند که چیزی از دانش آموزان شجاع دیروز کم ندارند و راهشان را ادامه می‌دهند.


نوشته شده توسط: - 33930 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها