از دپوی مواد نیروزا در داروخانه‌های کهگیلویه و بویراحمد تا مشکل همیشگی نبود ایست و بازرسی در ستاد قاچاق کالا و ارز

دسته: قاچاق کالا
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۹ آبان ۱۳۹۸

به گزارش مجمع رهروان امر به معروف ونهی از منکر استان اصفهان به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، براتعلی صالحی در نشست ظهر امروز قاچاق کالا و ارز با اشاره به قاچاق چوب‌های بلوط کهگیلویه و بویراحمد گفت: جریمه قاچاق چوب بلوط در سایر استان‌ها ۱۵ هزار تومان به بالا است اما در استان ۱۵۰۰ تومان است که این جریمه بازدارنده نیست و باید مورد بازنگری قرار گیرد.

مدیرکل تعزیزات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: خودروهای شوتی معمولا کالاهای بالای ۱۰ میلیون تومان جابه‌جا می‌کنند که علاوه بر جنس قاچاقی خودرو نیز متوقف شود، ضمن اینکه بانک اطلاعاتی از  خودروهای شوتی استان فراهم شود.

وی از وضعیت داروخانه‌ها در سطح استان انتقاد کرد و افزود: داروخانه‌ها به محل دپوی مواد نیروزا تبدیل شده‌ و حالت داروخانه‌ای ندارند که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در این زمینه مصوبه‌ای داشته باشد.

در ادامه سعید بالش‌زر رئیس پلیس آگاهی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بی‌نتیجه بودن تلاش‌ها بر استقرار ایست و بازرسی‌ها در سطح استان گفت: اکثر محورهای استان از جمله گچساران_باشت و چند محور دیگر در شهرستان بویراحمد تحت تاثیر کالای قاچاق هستند اما مکان ایست و بازرسی نداریم.

این مسوول در نیروی انتظامی استان با بیان اینکه حداقل هزار خودروی شوتی در سطح استان هستند، گفت: یک هزار و ۲۵۰ مورد خودروهای شوتی را با تیر متوقف کردیم و اگر ایستگاه‌های ایست و بازرسی در سطح استان مستقر بود به روش دیگری متوقف می‌شدند.

حسین بهمنی دبیر کمیسیون هماهنگی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز کهگیلویه و بویراحمد به کشفیات کالای قاچاق در ۸ ماهه امسال اشاره کرد و گفت: ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق از ابتدای سال تاکنون ۴۱۷ میلیارد ریال بوده که این رقم سال گذشته ۲۵۰ میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به یک هزار و ۲۲۱ مورد پرونده تشکیل شده حوزه قاچاق کالا گفت: در همین زمینه یک هزار و ۳۵۳ نفر دستگیر و ۴۲۷ دستگاه خودرو متوقف شد.

وی خاطرنشان کرد: پوشاک، لوازم یدکی خودرو، مواد غذایی، لوازم خانگی، کالای دخانی، پارچه، لوازم آرایشی و بهداشتی…از جمله کالاهای قاچاق مکشوفه هستند.


نوشته شده توسط: - 34050 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۰
برچسب ها:
دیدگاه ها