آیت الله مهدوی:فضای مجازی فضای بسیار مهمی است وباید با تمام توان در موارد معروفات تقویت شود.

دسته: اخبار معروف , اخبار منکرات , برنامه رادیویی نقد و نظر , طلاق , کمیته اقتصادی , گزارش فعالیت ها , مجمع رهروان اصفهان
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان حجت الاسلام صادق زاده جانشین و اعضای ستادی مجمع رهروان با آیت الله سید ابوالحسن مهدی نماینده مردم استان اصفهان در مجلس خبرگان رهبری دیدار کردند.

 

در این دیدار آیت الله مهدوی به اهمیت فضای مجازی اشاره واظهار داشت: فضای مجازی فضایی بسیار مهم است که باید در امر معروفات تقویت گرددو این محتواهایی که برای معروفات تولید می شود جهت پخش به صدا وسیما ارجاع شود.

نماینده مجلس خبرگان تصریح کرد:تفکر در فضای مجازی وجذب آن جهت برنامه های فرهنگی بسیار مهم است و باید مخاطبین در فضای مجازی را در مسائل دینی اغنا کرد.

آیت الله مهدوی به اهمیت برنامه های مجمع رهروان اشاره وافزود: مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر کارهای بسیار مهمی را  اجرا نموده است ویکی از نمود های بیرونی مجمع رهروان بیانیه ها ،پیام ها ومصاحبه های مسئولین این مجمع در خصوص مطالبه گری می باشد.

وی به اهمیت مساجد وفعالیت ها ومعروفات دراین مکان مذهبی اشاره وبیان داشت: مساجد یکی از بهترین مکان هاست چرا که بهترین افراد متدین در مساجد حضور دارند ومی توان بیشترین فعالیت ها دراین مکان انجام داد وباید تلاش کرد مساجد مامن وپناهگاه مردم محل خود باشد.

آیت الله مهدوی به مسئله بسیار مهم حجاب وعفاف اشاره و گفت: بزرگترین مشکل در جامعه بد حجابی وکشف حجاب است بد حجابی فقط بانوان را آسیب نمی رساند بلکه به کل جامعه اسلامی آسیب وارد می کند حتی مسئولین هم از این مهم در امان نیستند چرا که در تصمیمات خود در این مسئله تعلل نشان می دهند.

نماینده مجلس خبرگان به ترویج استدلات عقلی و روانشناسی حجاب در جامعه تاکید واظهار داشت: باید در جامعه برای حجاب از استد لال های عقلی و روانشناسی استفاده و آن را ترویج کرد تا جامعه در مسئله عفاف وحجاب توجیه شوندباید در جامعه بانوان خصوصا دختران اغنا فکری صورت گیرد ولی متاسفانه در این موارد خیلی کار نشده است.

وی تصریح کرد: تذکر باید با مهربانی ورویی گشاده باشد می توانیم با بیان های عقلی خوب که موارد آن هم بسیار زیاد است جامعه را هدایت کنیم.

 

در ابتدای  این دیدار اعضای ستادی مجمع رهروان امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان گزارشی از عملکرد حوزه مسئولیت خود را ارائه نمودند.

 


نوشته شده توسط:kazemv - 79 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۴
برچسب ها:
دیدگاه ها